0
Twój koszyk jest pusty.

Wypis z „Rejestru produktów leczniczych Rosji”


Żywe Mumijo
Żywe Mumijo

Tytuł: Mumio Ałtaj pierwotne.
Farmakologiczne grupy: Biologicznie aktywny.Środek regenerujący i adaptogenny.

Największą i najbardziej cenną zawartość składników czynnych posiada żywe mumijo występujące na Syberii, Kazachstanie, Kirgistanie i Ałtaju, zawierające nawet do 65 bioaktywnych związków, mikro i makroelementów oraz witamin odpowiednio zestawionych przez naturę. W tym 28 rzadkich pierwiastków śladowych (rubid, cez, bar, stront, cyna, chrom, antymon…), 40 makro i mikroelementów (potas, fosfor, wapń, żelazo, sód, cynk, kobalt, mangan…), 10 związków metali, 16 aminokwasów, kompleks witamin z grupy B, witaminy C, A i P, kwas benzoesowy, sterydy, fosfolipidy, olejki eteryczne, jad pszczeli, smołopodobne węglowodory (metan, etan, etylen, propylen, propan, izopentan, butan, heksan) •żywice, auksyny, inhibitory, glikozydy i chlorofile (wiele składników jest jeszcze nieznanych).

Według wielu rosyjskich badaczy,żywe mumio podwyższa biologiczną aktywność pojedynczych komórek i całych złożonych systemów organizmu.Pomaga w utrzymaniu odpowiedniego poziomu i stężenia elektrolitów.Reguluje bioelektryczną aktywność serca.Aktywizuje i reguluje przemianę materii.Stymuluje usuwanie toksyn z organizmu (ma zastosowanie przy wszelkich zatruciach).Poprawia sprawność wątroby, przez usuwanie toksyn i regenerację komórek.
Przyspiesza zrastanie kości i gojenie ran, stymulując wzrost nowych komórek.Wpływa na zwiększenie ilości czerwonych krwinek i hemoglobiny (lepsze odżywienie, dotlenienie i oczyszczenie komórek i tkanek).Hamuje i likwiduje wszelkie procesy gnilne zachodzące w organizmie.Rozszerza naczynia krwionośne i opóźnia proces ich wapnienia, likwiduje zatory i zakrzepy.Reguluje ciśnienie krwi.Wspomaga organizm w walce z wszelkimi chorobami, również wirusowymi, po przez zwiększanie produkcji endogennego interferonu.Pobudza aktywność fagocytów oraz mikro- i makrofagów.Pozytywnie uczestniczy w biosyntezie DNA, RNA i ATP.
Wpływa na odbudowę membran komórkowych.Przywraca obniżone funkcje analizujących centrów mózgu i pni nerwów obwodowych.Jedne z ostatnich badań żywego mumijo, dowiodły, że zawiera w swoim składzie grzyby o podobnych właściwościach do penicyliny i stąd nasunęły się przypuszczenia, że „skalny sok” im właśnie zawdzięcza swoje działanie, jako doskonały i niezawodny środek bakteriobójczy w leczeniu wielu chorób zakaźnych, takich jak, czerwonka, gruźlica oraz wszelkich chorób związanych z procesami zapalnymi.Prace, m.in. Kuzminova, że 2-5% roztwór. Żywe Mumijo ma działanie bakteriobójcze w schorzeniach jelitowych: dur brzuszny, czerwonka, bacillus diphteritic i staphylococcus aureus (gronkowiec złocisty).Według N.M. Fedorovskiego i innych badaczy, środkowoazjatyckie Żywe Mumijo w połączeniu z innymi środkami terapeutycznymi ma pozytywny wpływ na przebieg ostrej choroby popromiennej.G.Przyczynia się wyraźnie do przyśpieszenia regeneracji kości i gojenia ran. Skuteczne jest w chorobie wrzodowej i efektywnie stymuluje centralny układ nerwowy.

Interesujące jest to, że w niektórych regionach Rosji i Państwach Kaukaskich używa się Mumio w profilaktyce dzieci przedszkolnych przed ostrymi zakażeniami układu oddechowego, co przyczynia się do braku przerw w nauce nawet w czasie epidemii grypy.Obecnie w krajach takich jak Korea, Chiny i Indie Shilajit znajduje szerokie zastosowanie w leczeniu takich chorób jak: cukrzyca, gruźlica, astma, choroby serca i układu krążenia, choroby układu pokarmowego i pasożytnicze.

Pierwszą większą pracą XX wieku o mumio był doktorat chirurga A. Sz. Szakirowa z Taszkientu. Badania Szakirowa były podstawą dla naukowego badania zastosowań mumio również w innych dziedzinach ( kosmetologii, dietologjii ).

 

 

MUMIO PIERWOTNE, ŻYWE.
MUMIO PIERWOTNE, ŻYWE.

Ostatnie badania kliniczne przeprowadzone w Rosji wykazały, że Żywe Mumijo to również, kolejny istotny stymulator naturalnego testosteronu. Zyskał u sportowców nazwę "Rosyjski, czarny anabolik" ponieważ wykazuje silne i złożone dziłanie.

Jest wykorzystywane przez rosyjskich wojskowych i sportowców w celu zwiększenia masy mięśniowej.

Badania stwierdziły, że ekstrakt ten zwiększa obciążęnie (waga powtórzenia X), aż o 15 - 27%, a także skraca czas regeneracji. Żywe Mumijo to również idealny preparat do szybkiego wzrostu mięśni poprzez radykalną poprawę aktywności gruczołów hormonalnych.

PODSUMOWANIE : Filologii Rosyjskiej

Jest to produkt leczniczy. Jego wpływ na organizm człowieka jest pod kątem 35 parametrów, cech i medyczne są oficjalnie potwierdzone przez testy w instytucjach naukowych i medycznych.Składa się z ponad 50 elementów pochodzenia mineralnego, roślinnego i zwierzęcego, które są niezwykle ważne dla człowieka - jest to najbardziej skomplikowany lek stworzony przez samą naturę.Nie ma potrzeby wzmacniać jego własciwości dodatkami typu jod, czy selen, które w nadmiarze staja sie trucizną.Silne i bezpieczne immuno-korektor. To jest powszechnie przyjęte. Ma odbudowy, przeciwzapalne, przeciwbakteryjne i przeciwbólowe właściwości. Jest to dający zdrowie i niezastąpiony podczas choroby.Jest skuteczny w leczeniu przewodu pokarmowego, choroby wątroby i nerek. Szybko likwiduje zatruć pokarmowych i ułatwia przywrócenie żołądka mikroflory.Usuwa ból zęba, neutralizuje reakcja alergiczna na wstrzyknięciu dożylnym chlorku wapnia, a także użądlenia.Usuwa negatywne skutki stosowania leków radioterapii i chemioterapii.Zmniejsza przez 2-2,5 razy w okres konsolidacji na drutach, przyspiesza gojenie urazami i szwów po operacji. Jest z powodzeniem stosowany w leczeniu oparzeń w jakimkolwiek stopniu.Zapewnia bezpieczną ochronę grypa, ostre oddechowego i infekcje wirusowe. Zmniejsza wpływ burz magnetycznych, nagłych zmian temperatury oraz ciśnienia atmosferycznego.Odtwarza funkcjonowaniu komórek wątroby po WZW typu ostrego i wirusowych, w wyniku wyklucza możliwość powikłań. Okres leczenia gruźlicy jest zmniejszona o jedną trzecią.Ułatwia usuwanie radionuklidów, sole metali ciężkich, szkodliwych związków chemicznych z ludzkiego ciała i przywraca krwiotwórczych procesu.Utrzymuje sygnał życia, fizycznej i psychicznej sprawności na odpowiednim poziomie i służy do oszczędzania energii i wydłużenia życia.Wszystkie substancje w jej skład są w przyswajalne formy, długie stosowanie jest bezpieczne.Całkowicie nieszkodliwa dla ludzi w każdym wieku. Zaleca się dla kobiet, które chcą mieć zdrowe dzieci, ponieważ zapewnia płodu wszystkie zasadnicze elementy niezbędne do normalnego wzrostu.Dawka preparatu jest określona metodą redukcji. 0,2 - 0,4g na dobę jest wystarczająca dla dorosłego. Zwiększenie dawki, co do zasady, nie przyspiesza leczenie.Korzystanie z mumijo zmniejsza potrzebę odżywiania o 1,5-2 razy dlatego leczenie jest bardziej skuteczne w czasie diety.